נעלי עקב גבוהות במיוחד

היסטוריה – כמו פריטים היסטוריים רבים גם נעלי עקב גבוהות יש להן עדות ממצרים העתיקה  אותן אנו מוצאים בעיקר אצל כוהני הדת. בעת העתיקה רק העשרים הורשו יכלו להרשות לעצמם ללכת עם נעלים, רוב העם הלך יחף. זהו סמל סטאטוס של הגברים והנשים, נעלים בעלי סוליה גבוהה. אפשר היה לתרץ זאת כי נעלי עקב גבוה שמרו על בגדיהם המפוארים של בני האצולה בימי הביניים כאשר ירדו מן הכרכרות או טיילו בגנים הבוציים.

במאה ה-15 חל מפנה, ובעיקר נשים החלו לנעול נעלי עקב גבוהות מאוד שאף ניתן להן השם – צ’ופין, הנשים בוונציה התחרו בגובהן ויש כאלו שהגיעו לעקבים בגובה של 20 סמ’ ויותר. הנשים נאלצו להיעזר בגברים על מנת לא ליפול. אחד מסמלי האצולה הצרפתית הוא נעלי עקב גבוה הן לגברים והן לנשים, מה שגרם לתופעה דעיכה לאחר המפכה הצרפתית

האם זה היה סופם של נעלי העקב? או זה היה עניין אופנתי / בריאותי, האם זהו עניין אסטטי? רבות דובר עד כמה אישה הנועלת נעלי עקב גבוהות היא סקסית, מושכת וארוטית וברגע שהיא יורדת מנעלי העקב היא מאבדת את זה…  מנגד היו רופאים שתקפו את היציבה, ההליכה עם עקב גבוה היא בניגוד לטבע, מאחר שהליכה בנעלים שטוחות, העקב נוגע בקרקע ואחר כך כרית כף הרגל, הן גורמות לכאבי רגלים בגלל חוסר היציבות, ונגרמים עיוותים כתוצאה מהמנח של האצבעות, נגרמות דלקות וכו’.

למרות ההקשרים שעשו ארגונים פמיניסטיים וכוהני דת בהקשר המיני, בסוף המאה ה-19 חזרו לאופנה נעלי עקב גבוהות מאוד מעוצבות. ובאמצע המאה ה-20 אף ניתנו שמות לסוגים השונים: נעלי פלטפורמה, נעלי בלט, נעלי אוקספורד, עקב סטילטו, עקב רוקי, עקב טריז, עקב בלוק, עקב סיכה, עקב הפוך ועוד ועוד.

נעלי עקב גבוהות מאוד הן צו האופנה גם אם הגברת גבוה מהגבר כמו בדוגמא של קרלה ברוני ונשיא צרפת ניקולא סרקוזי. כך שבימנו האופנה חזקה מהפרשי הגובה.

למרות אזהרות הרופאים לאורך השנים, נעלי עקב גבוהות ונוחות הן צו האופנה ומתברר כי לא רק שאינן מזיקות לכפות רגילנו, אצלנו בקוואטרו בוטיק אפשר להתאים נעלי עקב לנשים לכל אירוע, ערב, חורף כפריט אופנתי לכל דבר.

Call Now Button